Patarimai, kaip gaminti maistą naudojant dujas

KODĖL REIKĖTŲ GAMINTI MAISTĄ NAUDOJANT PROPANĄ?

  • Greitis: reguliuojant liepsną, iš karto keičiasi maisto temperatūra, ir jums nereikia laukti, kol viryklė įkais ar atvės.

  • Patogumas: kadangi temperatūrą galima reguliuoti pagal poreikį, nereikia nukelti puodo nuo viryklės, kai iškyla perkaitimo pavojus. Be to, viryklę galima iš karto išjungti, ir jums nereikės laukti, kol ji atvės.

  • Tolygus šilumos pasiskirstymas: liepsna kaitina visą puodo ar keptuvės dugną, ir jūs galite reguliuoti temperatūrą tiksliai pagal poreikį.

  • Tikslumas: dujinė viryklė leidžia labai tiksliai reguliuoti temperatūrą ir atlikti pačias subtiliausias maisto gaminimo operacijas.

PATARIMAI, KAIP SAUGIAI GAMINTI MAISTĄ

Dujų balioną visuomet laikykite statmenai, vaikams nepasiekiamoje vietoje
Propano balionas turi apsauginį vožtuvą, kuris saugo, kad balionas gaisro atveju nesprogtų. Kad vožtuvas veiktų tinkamai, balionas turi būti laikomas statmenai. Be to, propano balioną laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Neleiskite balionui įkaisti
Maždaug 65 °C temperatūroje kyla rizika, kad apsauginis baliono vožtuvas atsidarys ir išleis dujas. Todėl baliono negalima laikyti greta karštų paviršių ar įstiklintose vietose, pavyzdžiui, įstiklintuose balkonuose ar stovinčiuose automobiliuose. Propano balioną laikykite ne mažesniu kaip 1 m atstumu nuo orkaičių, malkomis kūrenamų krosnių ir ne mažesniu kaip 20 cm atstumu nuo dujinės viryklės, šildymo įrenginių ar kitų prijungtų dujinių prietaisų.

Pasirūpinkite tinkama ventiliacija
Laikykite propano balioną gerai vėdinamoje vietoje, pavyzdžiui, virtuvės spintelėje su ventiliacijos angomis viršutinėje ir apatinėje dalyse. Niekuomet nelaikykite baliono miegamajame.

Laikykite užrakintoje spintelėje
Lauke balionai turi būti laikomi užrakintoje spintelėje.

Nemontuokite įrangos patys
Stacionarią įrangą gali montuoti tik kvalifikuotas montuotojas.

Reguliariai tikrinkite dujinę įrangą
Naudokite tinkamos rūšies propano įrangą ir reguliariai tikrinkite jos saugumą. Naudokite tik tas žarneles, kurios skirtos naudoti su propanu ir atlaiko žemą, iki -30 °C, temperatūrą. Buitiniam ir laisvalaikio naudojimui skirtos propano žarnelės yra oranžinės spalvos. Keiskite žarneles kas trejus metus.

Naudokite aliuminio ar teflono keptuves
Dujinėse orkaitės naudojamos keptuvės turi būti pagamintos iš aliuminio arba teflono. Vietoje pergamentinio popieriaus naudokite aliuminio foliją ir įsitikinkite, kad keptuvė neliečia vidinių orkaitės sienelių.